X
 10.03.2015 Култура

Филмови премногу вознемирувачки за да ги гледате по втор пат

Постојат и добри, и лоши филмови. А постојат и такви кои се чудни, сиви и не припаѓаат ниту во добри, ниту во лоши. Тие оставаат дупка во вас и кога ќе завршат, не сте сигурни што сте гледале.

 

1


Тие се длабоко вознемирувачки и доста шокантни. Но, едно нешто е сигурно: со сигурност нема да ги гледате повторно бидејќи еднаш е повеќе од доволно. 

 

7. Oldboy

 6. Un chien andalou5. A Clockwork Orange4. American Psycho3. Hunger2. Eraserhead1. Audition


Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура