X
 13.04.2015 Технологија

Апликации за патување за кои веројатно не сте знаеле

Неверојатни апликации за патување кое сигурно ќе го привлечат вашето внимание, затоа што се навистина неверојатни.

 

апликација


1. Tripit - Апликација која ги организира вашите патувања. Таа ве поврзува со вашиот меил со што сите информации ги имате на едно место. летови, хотели, резервации за вечера, тури итн. И да, бесплатна е.

2. Postagram - Како функционира? Фотографирате, ставате адреса и таа ја печати разгледницата.

3. Wikitude - Апликација која е еден вид водич за патување која ви овозможува да ја вперите камерата во одреден предмет, и таа ќе ви ги каже сите информации за неа.

4. Allsubway - Оваа апликација ви ги нуди сите мапи на метрото за 137-те најпосетени градови во светот.

5. Trailhead by North Face - Апликација која ја користи вашата локација за да пронајде интересни места за посета.

6. Trip Journal
- Дигитална верзија на дневник за патување.

7. Converted by Ideon - Не само што оваа апликација може да конвертира пари, туку таа конвертира милји, големина на облека и се` останато.

8. Packing Pro - Најдобрата апликација за патување на целата планета. Навистина вреди за парите. Достапна за 3.79 долари.

9. Hotel Tonight - Резервирате хотел за една вечер со попуст. Но, оваа апликација нуди многу повеќе. Таа ви нуди резервации во хотели со 4 и 5 ѕвезди со исто толкав попуст.
Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија