X
 17.11.2015 Култура

Најдобрите фотографии сликани од iPhone за 2015 година

Расположени сте да погледнете нешто прекрасно кое ќе ве инспирира? Ви нудиме широк спектар на фотографии од iPhone натпреварот за 2015 година.

 

фото


Илјадници кандидати од 120 земји ги доставија своите апликации, а судијата имаше доста тешка задача во избирањето на најдобрите. Според експертите, овогодинешните фотографии беа особено импресивни.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура