X
 24.04.2015 Култура

Колку добро ги познавате цитатите од филмовите?

Овој квиз е одличен начин за сите љубители на филмот и сите филмски фанатици да тестираат колку добро ги познаваат најпознатите филмови и цитатите од нив.

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура