X
 03.05.2015 Образование

Универзитетските кампуси на Филипините


Постојано ни зборуваат дека кампусите и универзитетските згради во САД или Велика Британија се најубавите во светот. Одвреме-навреме ќе видиме некој примерок од Швајцарија, Германија или Австралија, но никогаш од Филипините. Ѕирнете во какви кампуси уживаат студентите таму.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование