X
 21.05.2015 Култура

400 бесплатни книги од областа на уметноста

Би сакале да поседувате колекција од 400 книги од областа на уметноста? Сега можете.


Уметничкиот музеј „Metropolitan“ објави 400 наслови од областа во дигитална верзија, а нив може да ги преземе секој без притоа да плати денар.

Во колекцијата има книги за секого - за историчарите, фотографите, дизајнерите или поетите. Ова дефинитивно претставува најголемата дигитална колекција на уметнички книги.

Помеѓу насловите ќе најдете кинески класици, но и дела на Леонардо да Винчи. Леонардовите познати цртежи од анатомијата се достапни бесплатно за вас.

Но, да не должиме. Целата колекција најдете ја ОВДЕ.

Уживајте во читањето и учењето.


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура