X
 25.05.2015 Култура

Најдобрите филмови од овогодинешниот Кански филмски фестивал

Со проекција на филмот „Ice and the sky“ заврши и 68 издание на Канскиот филмски фестивал. Во текот на неколкуте недели, на филмскиот фестивал беа прикажани вистински ремек дела.

 

kan


Со 20 филмови во конкуренција, тешко е да се каже кои всушност вреди да се погледнат. Затоа сме тука да ви помогнеме. Ви ги нудиме најдобрите филмови кои беа прикажани на Канскиот феситвал оваа година. 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура