X
 05.06.2015 Култура

Грабнете ги куферите и одете во Британија!

„Ordinance Survey“ се доминантни картографи во светот.Организацијата со векови ги води луѓето низ Британија, а во текот на следната година го редизајнира и повторно ги објавува сите 607 хартиени мапи со нови дизајни и мобилни преземања, кои на корисниците ќе им овозможат електронска прошетка.

 

фото


Како дел од реиздавањето, тие ги повикуваат сите аматери фотографи да достават фотографии кои ќе ги искористат како насловни страни. Од 10.000 фотографии, ви ги нудиме најдобрите кои совршено ја прикажуваат Британија.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура