X
 05.06.2015 Технологија

Највредните старт ап компании основани од студенти

Дали сте забележале дека најпрофитабилните бизниси во текот на последните две децении се токму во дигиталниот свет?

Дигиталната економија навистина го презема светот, а уште пошокантно е кога ќе сфатите дека огромно мнозинство од овие старт ап компании беа родени во умот на студенти! Она што го нуди овој инфографик е листа на топ 10-те најуспешни студентски старт ап компании, кои и денес имаат голем успех. 

 

start up

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија