X
 09.06.2015 Култура

Изгледот на Париз во 50-те години од минатиот век

Овие прекрасни фотографии во боја ви даваат можност да ѕирнете како изгледале улиците на Париз во 1950-те.

 

париз

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура