X
 16.09.2016 Култура

Најнаградуваните ТВ серии на сите времиња

„Game of thrones“ стана најнаградуваната тв драма во историјата на телевизијата. Серијата зеде 9 Еми награди со што сега има вкупно 35 награди.

 

тв шоу


И со уште две сезони, мега хитот на HBO имаат шанса да направат пресврт во Еми ранговите во наредните години со што потенцијално, може да стане еден од најголемите добитници на Еми награди во историјата.

Во продолжение, ова се тв сериите со најголем број Еми награди.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура