X
 09.06.2015 Образование

Како е да се биде наставник во Северна Кореја?


Суки Ким работела како наставник по англиски јазик во елитно училиште во Северна Кореја шест месеци. Училиштето било наменето за создавање идни лидери. Таа им помогнала на своите ученици да ги разберат концептите како „вистина“ и „критичко размислување“, но сега се прашува дали тоа било добро за нив.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование