X
 21.06.2015 Култура

Колку луѓе беа убиени во последната сезона на "Игри на престолот"?

Обезглавувања, забодувања, паѓања од големи височини, горења од змеј - има многу начини на кои може да умрете во Вестерос. „Digg“ состави видео од секоја смрт во оваа сезона на „Игра на престолот“, а резултатот не е воопшто убав. Бројот на смртни случаи во оваа сезона изнесува неверојатно 1.447 луѓе.

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура