X
 05.07.2015 Култура

Mузички албуми кои чинеле цело богатство за да се направат

Потребни се навистина многу пари за да се создаде еден музички албум. Но, некои пејачи претерале со трошење на пари за време на снимањето на албум. Трошејќи пари на скапа опрема, авторски права, тужење и други работи, овие пејачи направиле огромни сметки пред да излезат нивните албуми.

 

1

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура