X
 21.07.2015 Култура

Класици кои секој треба да ги прочита барем еднаш


„Добрите книги ви помагаат да разберете и ви помагаат да се чувствувате разбрани.“ - Џон Грин.

Овие книги го поминале тестот на времето и сè уште се сметаат за едни од најдобрите дела напишани досега. Секој треба да ги прочита, барем еднаш.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура