X
 19.09.2018 Култура

Зошто треба да го читате Едгар Алан По?

Гарван што одбива да ги напушти одаите на раскажувачот. Макабрализмот на По и неговите иновативни приказни за готскиот хорор оставија безвремен белег во литературата. Но, зошто По е еден од најголемите американски автори? Видеото открива.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура