X
 29.01.2016 Култура

Книгите кои најмногу влијаеле на Илон Маск


Илон Маск е еден од најдобрите претприемачи кои ги видел светот. Овој успешен човек тргнал на патот кон успехот кога се запишал на студии по физика на универзитетот „Стенфорд“, а потоа се откажал од нив бидејќи не му биле корисни.

На прашањето како научил како да гради ракети, тој имал едноставен одговор: „Читам книги“. На полиците на Маск се наоѓаат 12 книги кои го обликувале неговиот карактер и го направиле успешен.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура