X
 28.07.2015 Култура

Тајно летање над Пјонгјанг, Северна Кореја

Северна Кореја сè уште е тајна земја за која не може да се откријат многу нешта. Но, на интернет кружи едно видео од главниот град, Пјонгјанг, во кое може да видиме како живеат луѓето таму. Подгответе се за летање над Пјонгјанг.

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура