X
 30.07.2015 Технологија

Корисник откри пропуст во новиот Windows 10

windows 10

 

 

Долго очекуваниот и уште подолго најавуваниот OS Windows 10 конечно пристигна, а иако и пред неговото излегување дознавме доста работи за неа, новиот оперативен систем на Microsoft дури сега, откако е конечно во рацете на корисникот, ќе ги покаже сите добри и лоши страни.


Преземањето и надградувањето започна вчера на 29 јули, и е бесплатно за сите корисници кои веќе имаат Windows 8. Поголеми критики засега нема, меѓутоа еден корисник пријави пропуст - прозорче кое се појавува во случај кога ќе се случи некоја грешка, а кое треба да понуди објаснување или известување за каква грешка се работи, не функционира.

 За тоа што е НОВО во Windows 10 прочитајте ОВДЕ
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија