X
 01.08.2015 Култура

Запознајте го 2-годишното момче кое патува низ светот


Боди Бенет бил на своето прво патување кога имал само 5 дена. Во своите авантури досега, Боди истражил околу 40 држави и повеќето од американските национални паркови. Тој патува заедно со своите родители, мајката Шенон и таткото Блејк.

Шенон моментално е бремена со второто дете и се чувствува посилно од било кога. Следете ги нивните авантури на „Инстаграм“.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура