X
 04.08.2015 Технологија

Како да направите 3Д-холограм со телефонот?

Доколку имате стара кутија за ЦД и неколку основни алатки низ дома, лесно се прави овој трик.

Британскиот „јутјубер“ кој го користи името „Mrwhosetheboss“ штотуку објави видео туторијал за претворање на било кој стар смартфон во тродимензионален проектор за холограми користејќи само нож, линијар, лист и пенкало, стара кутија за ЦД и лепак.

Чекорите следуваат во видеото.

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија