X
 06.08.2015 Култура

Како изгледа љубовта која трае цел живот?

Стејси Бејкер отсекогаш била фасцинирана со приказните за запознавање на паровите. Таа сакала да ја истражи темата и тоа го сторила со фотографот Алек Сот, кој со неа фотографирал портрети на парови во САД. Биле фотографирани парови на почеток на врска и кои веќе имале заеднички живот.

Целата приказна ја слушаме во ТЕД-говор.

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура