X
 24.08.2015 Култура

Најскапите холивудски филмови некогаш направени

Холивуд е познат како доста профитабилен бизнис во светот, а во текот на годините тој има произведено доста скапи филмови. Додека производителите се навикнати на трошоци кои достигнуваат до неколку милиони долари, постојат некои проекти кои ги зачудија и најискусните филмски режисери.

 

филм


Според сите проценки, овие филмови се најскапите во историјата на Холивуд.

 

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура