X
 16.08.2016 Култура

Книги кои Барак Обама ви препорачува да ги прочитате

Што Барак Обама препорачува да прочитате во текот на ова лето? Ова е листата на книги од неговите предлози. 

 

обама

 

1. „Barbarian Days: A Surfing Life“,  Вилија Финеган
2. „The Underground Railroad“, Колсон Вајтхед
3. „H is for Hawk“, Хелен МекДоналд
4. „The Girl on the Train“, Пола Хокинс
5. „Seveneves“, Нил Стивенсон
6. „Song of Solomon“, Тони Морисон
7. Трагедиите од Шекспир
8. „Self-Reliance“, Ралф Валдо
9. „Parting the Waters“, Тејлор Бренч
10. „Gilead“, Мерилин Робинсон

 
Листата изобилува со жанрови - од научна фантастика, до психолошки трилери, книгите ќе ги задоволат сите читатели.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура