X
 30.01.2015 Култура

12 април - денот кој многумина нетрпеливо го очекуваат!

Во кината IMAX моментално се прикажува 4-та сезона на „Game of thrones“. Пред самиот почеток на една од епизодите, беше прикажан трејлерот од 5-та сезона.

 


Иако се`уште не е официјално објавен, еден од похрабрите гледачи објави аматерска снимка од кината. Иако видео клипот нема најдобро видео и аудио квалитет, сепак ни дава можност да видиме што ќе се случува во петтата сезона. Погледнете што не` очекува во април.

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура