X
 15.09.2015 Образование

Бесплатна онлајн верзија на тестот за англиски јазик ИЕЛТС

Подолу ви нудиме IELTS онлајн тест за слушање кој можете да го користите за да се подготвите себеси за тестирањето.

 


Тестот е поделен во чеитир дела, а секој дел е потежок од претходниот, такашто тестот станува се` потежок како што ќе продолжите да решавате.

Во бесплатната онлајн верзија, можете да ги внесете одговорите на ист начин како вистинскиот тест. Одговорите се наоѓаат на дното.

Во никој случај не ја освежувајте страната. Не смеете ниту да ја напуштите страната за време на онлајн тестот бидејќи ќе ги изгубите одговорите.

Ако имате проблем со слушањето на снимката, тогаш проверете дали имате Adobe flash player.

 
За поголема резолуција ТУКА.


Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование