X
 15.09.2015 Култура

Приказните позади иконските фотографии што го променија светот

Познато е дека една слика вреди повеќе од илјада зборови.

 

фото


Сведоци сме на голем број трогателни фотографии, како на пример неодамнешната фотографија од удавеното сириско момче, а понекогаш ваквите фотографии можат драстично да го променат начинот на кој го перцепираме светот.

Ви ги нудиме најиконските фотографии кои не само што остануваат свети за нашите срца и умови долго време откако биле направени, туку и го променија текот на историјата.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура