X
 19.04.2016 Култура

Шармантни села низ светот кои треба да ги посетите

Понекогаш вреди да се оди некаде далеку. Можеби овие малечки села не се на вашата листа за посета на различни места низ светот, меѓутоа голем дел од нив изобилуваат со историски атракции и можат да ви дадат спокојство и мир кои го нема во големите градови.

 

шармантни села


Ви нудиме неколку шармантни села кои дефинитивно треба да се потрудите и да ги посетите.

 

Линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура