X
 22.09.2015 Култура

Најнеобичниот бар во Берлин

Необичниот бар во Берлин, наречен „Madame Claude“ дефинитивно ќе ви го „сврти“ умот без разлика дали сте пијани или не бидејќи во него мебелот се наоѓа на таванот.

 

bar


Инспириран од еден детски сон во кој станот беше свртен наоколу, барот, основан од неколку пријатели, има мебел и чевли на таванот. Не се грижете, не мора да седите на таванот бидејќи барот и на подот нуди столчиња и маси, меѓутоа на прв поглед ќе ви биде тешко да кажете кој дел е горе, а кој долу.

 

1


За илузијата да биде зачувана, барот работи доста напорно. Фотографијата погоре е ротирана 180 степени за да ја потенцира реалистичноста на наместениот мебел кој виси од таванот. Еве како тоа изгледа за луѓето кои се гости во барот.

 

3

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура