X
 22.09.2015 Култура

Најпрофитабилните филмови на сите времиња

Кога станува збор за доларите од бокс-офисот, рецептот за успешен филм е доста едноставен: мал буџет + масивна продажба на билети = огромен профит.

 

филм


Доколку е се` направено како што треба, ова значи огромно враќање на инвестициите за паметните умови позади филмот. Според податоците од „The Numbers“, филмовите во продолжение го усовршија рецептот за правење пари и со тоа станаа најпрофитабилните филмови на сите времиња.

 

Линк до галеријата.


Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура