X
 11.01.2023 Култура

„Титаник“ се враќа во кината низ светот со нова преработка

Очигледно Џејмс Камерон ужива во работата на своите филмови, дури и децении по нивната премиера.

Филмот „Титаник“ повторно ќе се прикажува во кината низ светот за неговата 25-годишнина, но во ново руво. Сите ја знаат приказната за Џек и Роуз од филмот. Сега ќе може да го гледаме овој филм во 3Д.

Оваа верзија на „Титаник“ треба да пристигне во кината на 10 февруари.


Извор: Mashable
Насловна фотографија: Youtube (printscreen)
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура