X
 01.10.2015 Култура

Селфиња направени одамна пред тие да станат модерни


Луѓето се фотографирале самите себеси уште во 19-от и 20-от век. Една интересна колекција претставува одличен доказ за тоа. Историските „селфиња“ најдете ги во галеријата.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура