X
 30.03.2015 Култура

Ретки фотографии од Хитлер никогаш невидени претходно

Адолф Хитлер (1889-1945) бил лидер на Нацистичката партија кој подоцна во 1933 година станал Канцелар на Германија. Како лидер на Третиот Рајх, тој ја освоил Полска, со што ја започнал Втората Светска војна.

 

хитлер


Тој го организирал Холокаустот што резултирал со смрт на 6 милиони Евреи. Сите го знаат овој злобен човек и сите негови злодела, меѓутоа ретко кој го знае неговиот личен живот. Ви нудиме збирка на фотографии од раѓањето па се` до неговото самоубиство во Втората Светска војна.

 

Линк до галерија.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура