X
 03.10.2015 Култура

Неверојатни стари фотографии од Њујорк

Еден корисник на „Reddit“ неодамна постира серија на фотографии на кои се прикажува Њујорк пред околу 70-тина години. Направени од дедото на корисникот, се верува дека фотографиите датираат од 1920-те и раните 40-ти.

 

 фото

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура