X
 17.10.2015 Уметност

Фотографии кои ги побиваат законите на гравитацијата


Џати Путра Пратама е уметник од Индонезија кој обичните фотографии од пејзажи ги претвора во надреални уметнички дела со менување на сцените и аглите. Многумина сметаат дека сцените на неговите дела потсетуваат на сцени од филмот „Inception“.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Уметност