X
 21.10.2015 Образование

Средната почетна плата на магистрите по бизнис администрација насекаде низ светот

Статистиката подолу ја прикажува средната почетна плата на магистрите по бизнис администрација за 2015 година, која доста се разликува во различни региони од светот.

 

1

 

Оние магистри кои започнуваат да работат во Америка во 2015 година, може да очекуваат почетна плата од околу 100.000 долари. На табелата подолу погледнете како се движат платите во останатите делови од светот.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование