X
 04.11.2015 Култура

Фукушима после нуклеарната катастрофа

Нуклеарната катастрофа во Фукушима остави ужасни последици, и ги уништи животите на илјадници луѓе кои морале да се преселат поради катастрофата, и да го остават животот што некогаш го живееле во градот. 

 

1

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура