X
 13.11.2015 Наука

Што ќе се случи ако човек не спие?

Во Америка, се проценува дека 30% од возрасните и 66% од адолесцентите не спијат редовно. Останувањето буден може да предизвика сериозни телесни повреди. Клаудија Агуире го покажува она што се случува со нашето тело и мозок кога ќе го прескокнеме спиењето.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука