X
 02.12.2015 Култура

Суштински разлики меѓу туристите и патниците

Која е основната разлика помеѓу туристот и патникот? Компанијата „Holdify“, објави серија на едноставни слики со кои ја покажуваат интерпретацијата по ова прашање.

 

 turist

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура