X
 04.12.2015 Образование

Најдобрите градови да се биде студент во 2016


Париз е најдобриот град да се биде студент наредната година. Тоа го покажуваат податоците на QS, а резултатите се добиени основани на фактори како финансии, атрактивност, академски стандарди и можности за вработување. Листата е направена пред терористичките напади во Париз. Ова се најдобрите 10 градови во светот да се биде студент во 2016.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование