X
 10.12.2015 Култура

Најдобрите научно-фантастични книги и филмови


Доколку не сте забележале досега, научната фантазија го освои светот. Големи се шансите дека изминатиот викенд сте погледнале научно-фантастичен филм или серија и веројатно веќе сте внесени во многу замислени светови надевајќи се дека ќе станат реалност во иднина.

Но, најдобрата научна фантазија се наоѓа и во книгите, а таа не е само за технологии и вонземјани, ами и за политика, економија и човекот. Доколку сакате да прочитате добра научно-фантастичка приказна или да погледнете добар филм, најдете некој од овие наслови.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура