X
 12.12.2015 Живот

Можете ли да го препознаете единствениот вистински предмет на сликата?


Во видеото на почеток ќе мислите дека гледате обична маса. Но, само еден од предметите кои ќе ги видите е тродимензионален, а другите се дводимензионални принтови. Може ли да го препознаете тродимензионалниот предмет?

Видеото добило милиони прегледи за само два дена. Се работи за оптичка илузија која функционира само од одреден агол.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот