X
 24.12.2015 Технологија

Најдобрите видео игри за мобилни уреди во 2015


Мобилните телефони порано не беа омилени уреди за играње видео игри. Но, игрите како „Angry birds“ и „Canabalt“ ги сменија работите за многумина. Овие две игри само го започнаа трендот, а по нив следуваа многу одобри видео игри за мобилни уреди кои го освоија светот. „Mashable“ состави листа од 10-те најдобри видео игри за мобилни уреди годинава.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија