X
 30.12.2015 Забава

Годишен хороскоп за 2016 година

Иако 2015 година, се`уште не е помината, никогаш не е рано да дознаете какви новости и изненадувања ѕвездите ви подготвуваат за наредната година.

 

horoskop

Овен


Јануари е одличен месец за напредување на работа, но Овните во врски ќе мораат да донесат многу важна одлука. Ќе бидете финансиски многу стабилни во февраури додека љубовниот живот ќе ви биде возбудлив, но комплициран. Обрнете внимание на болката во нозете и коленото. Март ќе биде месец на промени па поради зголемениот стрес обрнете повеќе внимание на вашето здравје и повеќе консумирајте храна за детоксикација. Во април ќе балансирате меѓу работата и љубовта. Доколку ви тргне, ова ќе биде одличен период за вас. Мај ќе биде месец на просперитет, па би било одлично токолку одите на кратко патување со семејството. Ќе има големи застои поради Меркур. Во текот на јули ќе бидете методични во комуникацијата со партнерите на работа. Август ќе бидете исполнети - и пари и љубовниот живот ќе ви биде одличен. Септември ќе внесе многу драма во вашиот живот и ќе мора да направите големи промени кога станува збор за вашето здравје. Вашите вештини ќе бидат ставени на тест во текот на октомври, додека неомври ќе биде месец на трансформирање и подмладување. Ќе бидете на врвот кога станува збор за работата во декември, а истото се однесува и за љубовните односи.

Бик

Јануари е одличен месец да се фокусирате на вашата кариера, а во љубовните односи ќе владее целосно блаженство. Во февраури ќе планирате важен проект на работа, додека март е месец на пријателството и дружењето, но можно е да ве преокупираат и решавање на одредени проблеми и прашања. Вашиот љубовен живот во април би можел да биде на удар, па затоа внимавајте. Во мај ќе бидете преокупирани со вашата здравствена состојба бидејќи можно е да имате проблеми со нозете. Во јуни немојте да донесувате поголеми одлуки што се однесува до работата. Во јули ќе се појават нови можности за нова љубов. Не претерувајте со трошењето на пари. Во текот на август ќе се посветите на преуредување на просторот во кој живеете, но можеби нема да оди се` по планот бидејќи можно е да имате проблеми со стомакот. Вашиот начин на живот во септември би можел да претрпи драстични промени. Во текот на октомври ќе запознаете нов партнер - и на љубовен план и на професионален. Обрнете внимание во текот на ноември, особено ако сакате да се ослободите од вишокот килограми. Во декември доаѓа до ваша целосна трансформација и напредок.

Близнаци

Неверојатен напредок на полето на кариерата во јануари, но поради тоа семејниот живот би можел да страда. Во февруари ќе ви се отвори нова можност за работа и патување. Март ќе биде прилично тежок на полето на емотивни односи, па ѕвездите ви препорачуваат добро да размислите пред да се впуштите во нова врска. Во април се` ќе биде во знакот на семејството и подобрените односи меѓу вас, додека мај ви подготвува нови флертови и врски, а потенцијалните партнери ќе ги барате исклучиво на работа. Во јуни приходите ќе ви бидат прилично стабилни, а тогаш одите на годишен одмор. Ќе уживате во пари, добра работа и среќни моменти со семејството во текот на јули, додека август треба да бидете подготвени за работни и лични конфликти. Многу возбудувања ви донесува септември, а финансиите ќе се стабилизираат веднаш штом ќе се промени фазата на месечината. Во октомври обрнете внимание на вашето здравје, одберете диета и режим на вежбање. Ова е одличен месец доколку сакате да стапите во брак или доколку сакате да го проширите семејството. Ретроградниот Меркур пристигнува во ноември, па затоа бидете трпеливи и подгответе се за возбудувањата кои следуваат. Во декември ќе бидете преокупирани со социјалните случувања, а многу парови кои веќе биле верени ќе се решат да се венчаат.

Рак

Поради недостаток на пари во јануари ќе бидете малку под стрес, но ова ќе биде одличен период за работа. Не влегувајте во нови врски во текот на февруари, но тогаш ќе успеете да се изборите со уморот. Во март повеќе ќе се занимавате со кариерата отколку со семејството, додека во април доаѓа до зголемување на платата или преминување на подобро работно место. Поради присуството на Марс, мај ќе биде доста динамичен и можни се недоразбирања со партнерот. Во јуни треба повеќе внимание да обрнете на себеси, но и да го разгалите партнерот со романтични подароци. Јули е месец на целосен хедонизам во сите сфери на животот, додека август би бил идеален за одмор со вашиот партнер. Во септември ќе се посветите на семејството, родителите, децата и пријателите. Особено мајките родени во знакот на Рак ќе реализираат прекрасен однос со своите деца. Во октомври финансиите ќе бидат нестабилни но тоа нема да ве спречи да сакате да имате дете. Во ноември ќе бидете особени продуктивни на работа, но обрнете внимание на вашето здравје. Декември целосно ќе го посветите на вашата кариера, но треба да се занимавате со алтернативни начини на лекување за да го зајакнете вашето здравје.

Лав

Најветувачкиот месец од сите за љубовта, работата и здравјето е токму јануари. Во февруари обрнете внимание на вашето здравје, бидејќи за брзо време ќе го занемарите. Во март решете ги сите конфликти, бидејќи ова е одличен момент за целосен почеток. Без разлика дали сте на работа или дома, во април ќе мора да се фокусирате на донесување на многу вистински одлуки. Мај за вас ќе биде тежок, бидејќи ќе дојде до одредени несогласувања и на професионално поле и на љубовно поле, а во јуни ќе мора да бидете доста внимателни и да повлечете што помалку потези. Иако во јули ќе има многу одложувања, се` ќе оди според планот. Бидете смирени и не донесувајте брзи одлуки, бидејќи иако август е месец полн со среќа, ќе мора да бидете подготвени на расправии со партнерот во врска со финансиите. Во септември ќе дојде до драматична промена во животот, многу бракови ќе поминат низ голема криза, но затоа барем слободните Лавови ќе уживаат во новите врски. Обрнете внимание на вашето семејство во текот на октомври, а ова е одличен месец доколку сакате да имате дете. Во неомвери повеќе внимание обрнете на вашето здравје, а алтернативните методи на лекување можат одлично да делуваат. Декември ќе биде исполнет со забава и возбудување, па потрудете се се` околу вас да биде максимално позитивно.

Девица


Ќе го поминете јануари во правење планови за иднината, додека февруари ќе се обидете да пронајдете начин како да избалансирате во професионалниот и приватниот живот. Во март потрудете се да не станете жртва на преголем стрес и подгответе се за големи промени. Во април ќе напредувате и на професионален и на љубовен план, а наскоро ќе се зголемат и вашите финасии. Многу можности ќе ви се отворат во текот на мај, што е одлично за напредување во кариерата. Во јуни сите проблеми ќе се решаваат на начин на кој вие сте замислиле, љубовта ќе биде малку во криза, но затоа планирајте бизнис патување. Јули е одличен за напредување во кариерата и образованието, но ретроградниот Меркур може да остави трага врз вашето здравје. Во август ќе се појават одредени семејни проблеми, но не дозволувајте да ви го рушат фокусот. Голема е веројатноста во септември да ја запознаете вашата вистинска љубов. Научете да се опуштите, па финансиите ќе цветаат. Во октомври ќе бидете финансиски стабилни бидејќи ве очекува одлична заработка. Ова е момент кога треба да се поврзете со роднините и пријатели со кои одамна не сте се виделе. Во ноември ретроградниот Меркур ќе влијае врз вашите комуникации со околината, но ова е одличен период доколку сакате да започнете нов бизнис. Во декември ќе мора да се сконцентрирате на сопственото здравје, а одредени случувања во семејството ќе ви одземаат многу време.

Вага

Во текот на јануари ќе ги усовршите вашите вештини и ќе уживате во она што го работите. Февруари ќе биде најдобар месеци кога станува збор за кариерата, а односите со родителите ќе ви бидат одлични. Во март започнувате да медитирате, бидејќи ќе започнат проблемите на секое поле. Во април ќе се обидете да ги смирите обврските и на работа и дома, а добро размислете кога ќе сакате да ги потрошите парите на скапи работи. Работата во мај бара да се посветите доста многу, а можно е бизнис патување. Сега е време да започнете да се одвикнувате од цигарите и останатите зависности. Во јуни ќе напредувате на работа во таа мерка што дел од парите кои сега ги заработувате ќе можете да ги заштедите за иднината. Во јули ќе размислувате за вашите обврски на работа, а слободните Ваги ќе имаат можност да пронајдат нова љубов. Бидејќи Меркур е ретрограден, не е добро време за брак. Во септември ќе им се посветите на родителите и децата. За вас октомври доаѓа со изненадувачки околности поради кои ќе го зголемите имотот. Доколку играте игри на среќа, загарантирана ви е добивка во ноември, а ова е одличен период за купување на автомобил или куќа. Немојте да бидете зачудени ако во декември изненадно се заљубите.

Шкорпија

Од самиот почеток ве очекуваат потешкотии, бидејќи во јануари ќе се помачите со барањата од шефот, болните деца и презафатениот/та сопруг/а. Во февруари ќе мора да вложите повеќе напор за да успеете. Иако ви се чини дека нема никаков ефект, на крајот ќе се уверите во спротивното. Ќе дојде до промена на работен план во текот на мар, па веројатно ќе дојде и до намалување на платата. на емотивен план нема да биде подобра ситуација. Во април ќе бидете фокусирани на семејството и љубовните врски. Хранете се здраво и вежбајте редовно. Во мај ќе мора да бидете психички и емоционалн силни. Финансиите ќе бидат добри, но жените мораат да обрнат внимание на здравјето. Во јуни ќе почувствувате позитивни турбуленции на работен план. Во јули дефинитивно ќе мора да се подготвите и да бидете трпеливи бидејќи ве очекува одлична зделка. Август е одличен за донесување на професионално одлуки, додека септември ќе имате драматични промени во вашиот живот. Немојте да бидете прекритични во се` што ве опкружува, обидете се да го прифатите животот онаков каков што е. Октомври ќе биде одличен за Шкорпиите - и со пари и со љубовни авантури. Во ноември ќе бидете задоволни со случувањата и ќе бидете емотивно исполнети. Во декември ќе дојде до ситни семејни расправии, но љубовта, здравјето и парите ќе бидат на доста задоволително ниво.

Стрелец

Самиот почеток на годината ќе ви падне тешко, бидејќи во јануари ќе мора да се потрудите повеќе отколку останатите за да го реализирате она што сте го замислиле. Во февруари ќе правите планови за иднината, но не губете надеж и не престанувајте да сонувате. Март ќе биде резервиран за семејтвото и не треба да донесувате никакви професионални одлуки. Април ќе биде тежок месец во ситесфери на животот, но барем ќе ги имате парите што сте ги очекувале. Обрнете внимание на рацете и нозете. Во мај ќе имате доста самодоверба, па искористете го сето тоа. Опуштете се и уживајте во животот. Нова љубов ве очекува во јуни, а ова е добар месец да се сконцентрирате на работата. Во јули ќе ви се чини се` дека е забавено, а причината за тоа е што повеќето планети се ретроградни. Во август ќе морате да се одлучите дали сакате да се посветите на работата или семејството. Во септември ве очекува семејна драма, па многу бракови ќе бидат во голема криза. Посетете кардиолог. Во октомври ќе бидете опкружени со пријатели и вашата физичка состојба ќе биде подобра. Работата и љубовта во ноември ќе стагнираат, но во декември ќе се случи нешто неочекувано и ќе бидете премногу задоволни.

Јарец

Јануари не е вистинско време за донесување на одлуки од животно значење, но затоа ќе уживате во среќата на личен план и ќе се чувствувате подмладено. Во февруари ќе мечтаете за плановите за иднината, а помалку ќе реализирате. Во март во никој случај немојте да ризикувате, додека во април треба да се опуштите и да започнете да вежбате. Во мај ќе ви излезат некои семејни проблеми кои ќе мора под итно да ги решите, додека јуни е добар месец да се обидете да ослабите и да направите една детоксикација на организмот. Во јули ќе ви бидат неопходни финансиски инекции, додека во август се` ќе биде насочено кон љубовта. Одлично време за започнување на нова работа ви нуди септември, а ќе просперирате на сите полиња во октомври. Не смеете да дозволите егото да биде поголемо од вас во ноември. Декември дефинитивно е ваш месец, бидејќи ништо нема да ви стои на патот до успехот.

Водолија

Ќе имате среќа кога станува збор за парите, но многу лошо ќе се чувствувате поради љубовните односи во текот на јануари. Во февруари ќе искусите неверојатна страст и сензуалност во врска во која досега не сте биле. Во март ќе освојувате со вашиот изглед и шарм, но односите со некои членови на семејството ќе бидат малку пореметени. Ќе се трудите да постигнете успех на работа, но затоа ќе бидат почести болките во мускулите во текот на април, па тоа е предупредување дека треба работите да ги забавите. Мај ви донесува финансиска нестабилност, но за среќа ќе имате некои работи настрана кои ќе ви донесат пари. Јуни треба да поработите на вашите вештини кои би можеле да ви бидат од корист во односите со другите луѓе. Јули е месец за одмор па искористете го до максимум за да ги наполните батериите. Август ќе работите многу, но ќе успеете да издвоите доволно време и за семејството. Септември е месец на големи пробмени. Многу бизнис патувања ќе бидат одложени, а поради ретроградниот Меркур се` ќе ви оди забавено. Во септември ќе се докажете на работа, па очекувајте зголемување на платата или унапредување. Ќе бидете друштвено активни во октомври, а ноември е одличен месец за стапување во брак. Во декември доаѓа реализирање на сите ваши соништа, кога ќе сфатите дека парите не се најважни во животот, туку личната среќа.

Риби

Уживајте во текот на јануари со семејството, бидејќи ова освежување ви е и повеќе од потребно, како и полнење на батериите поради активностите кои ве очекуваат во наредните месеци. Правите планови за февраури и за наредниот период, меѓутоа очекувајте промена на работа. Ретроградниот Меркур влијае врз вашиот љубовен живот, а ќе бидете прилично збунети во текот на март. Венера во текот на април ќе влијае врз вашите финасии и љубовен статус, па затоа обрнете внимание на емоциите и менталното здравје. мај е одличен период за напредување во работата и заработување на пари, додека осамените Риби би можеле да најдат нова љубов за забава. Во јуни ќе побарате помош од другите во врска со вашата кариера. Во текот на јули се` ќе биде во знакот на комуникациите, а вашата напорна работа конечно ќе се исплати. Исто така, можни се дополнителни приходи. Акцентот е на романтичните врски во август, но никој не споменува брак. Обрнете внимание на правилното движење на телото за да не дојде до проблеми во иднина. Во септември доаѓа до возбудливи промени, а вие храбро чекорите кон реализирање на вашите цели. Новата фаза во кариерата започнува во октомври, а вие добро пресметајте ги постоечките финасии. Ноември е одличен за бизнис патување во странство, но и за меден месец. Ќе имате голем извор на енергија и здравје во декември, а ве очекува и нова емотивна врска
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава