X
 06.12.2016 Живот

Водич за излегување со момчиња од 1930-те

Советите за излегување со жените отсекогаш биле малку повеќе од очигледни, меѓутоа овој водич за слободни жени од 1938 година е нешто сосема поинакво.

 

zeni


Не сме сигурни дека оној кој го напишал некогаш воопшто сретнал жена или направил некакво истражување, меѓутоа е вредно да се прочита единствено поради комичната нота што ја нуди.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот