X
 18.01.2016 Забава

Новиот популарен тренд на бојадисување на косата

Вадре Григсби, директорот на брендот „Pravana“, кој произведува фарби за коса, разви нова техника за бојадисување на косата која личи на боење со водени бои.

 

trend


За да го добие изгледот на косата на девојката (фотографијата погоре), Григсби измешал „Pravana Vivid Locked-in colors“ со „Pravana Vivid Clear“ („водата“) за да го намали интензитетот на секоја сенка. Со ова се овозможуваат повеќе интересни мешавини на бои, со што се добива посакуваниот резултат. 

 

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава