X
 30.12.2015 Технологија

Проверете дали Google го следи вашето движење

Доколку поседувате профил на „Google“, големи се шансите дека ви се следи секое движење и ви се чуваат сите локации.


Доколку сте користеле мапи за да не се изгубите на непознат пат или едноставно сте го барале најбрзиот пат до работа, сте испратиле електронска порака на пријател додека сте седеле во кафуле или сте примиле електронска порака за време на годишниот одмор - ова се податоци кои „Google“ ги забележува и чува.

Сите корисници може да дознаат што се знае за нив преку „Location history“. Како да го сторите тоа?

Одете ОВДЕ и истражете ја сопствената историја.

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија