X
 15.07.2019 Образование

МОН го објави конкурсот за сместување во студентските домови

Министерството за образование и наука денеска го објави конкурсот за прием на студенти запишани на додипломски студии во државните студентски домови и други објекти за сместување во Република Северна Македонија за студиската 2019/2020 година.

За начинот на аплицирање и условите за прием, прочитајте на следниов линк.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование