X
 15.08.2020 Живот

Видео го покажува огромното количество нафта што се излеа во океанот на Маврициус

Маврициус се соочува со еколошка катастрофа. Јапонскиот брод кој удри во гребен почна да се крши на средината, а од него се излева нафта во океанот.

Видео на Си-ен-ен го покажува огромното количество нафта што се излеало во сината вода на океанот.


Извор: Си-ен-ен
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот