X
 05.01.2016 Култура

Сатирични илустрации ја прикажуваат нашата зависност од технологија

Уметноста често пати претставува огледало кое ги рефлектира социјалните проблеми и прашања на нашето секојдневие. Со подемот на се` поприсутниот интернет, паметните телефони и уредите кои имаат интернет, не е само можно да се биде онлајн, туку тоа е фактичката состојба на многумина.

 

ilustracii


Оваа листа на сатирични илустрации ги истакнуваат најголемите проблеми со технолошката зависност.

 

Линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура